×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Sevgili gençler ve meslektaş adaylarımız,

2011 yılındaki kuruluşundan bu yana Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümünün amacı; psikolojinin farklı alanlarında çalıştığı kurum ve kuruluşlara artı değer katabilen; bilimsel düşünme, analiz, sentez, modelleme ve çözümleme becerileri olan; evrensel boyutta bilgi üretebilen, bilgi üretimi ve uygulama süreçlerinde bilimsel ve etik kurallara uyan; ürettiği bilimsel bilgileri uygulamaya aktarabilen, ülkemizin ve dünyanın psikoloji alanındaki bilimsel ve uygulama birikimine katkıda bulunabilen; hem bilimsel eğitim hem de uygulama alanında başarılı olan Çankaya Üniversitesi’nin genel misyonunu ve vizyonunu benimsemiş ve özümsemiş çağdaş Psikoloji lisans mezunları ve akademisyen adayları yetiştirmektir.

Psikoloji bölümlerinin eğitim ve öğretim kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri, psikolojinin farklı alt alanlarında (klinik psikoloji, sosyal psikoloji, endüstri ve örgüt psikolojisi, gelişim psikolojisi, bilişsel psikoloji) eğitim verebilecek akademik personele sahip olmalarıdır. Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümü psikolojinin temel alt alanlarında uzmanlaşmış öğretim üyesi ve görevlisi kadrosuna sahiptir. Böylece öğrenciler psikoloji bilimi içerisinde ilgi duydukları alana eğitim süreçlerinin erken evrelerinde yönelebilme ve seçtikleri alt alanda doğru bilgiye ve uzman rehberliğine çok kolay şekilde ulaşma olanağına sahip olmaktadırlar. Her yıl, hem lisans hem de yüksek lisans düzeyindeki öğrencilerimizin akademisyenlerimizle birlikte yürüttükleri bilimsel çalışmalar uluslararası ve ulusal kongrelerde sözel ve poster bildiri olarak kabul almakta ve kendileri tarafından sunulmaktadır. Ek olarak, her yıl öğrencilerimiz yurt içinde ve yurt dışında, alanımızda oldukça az miktarda ve sınırlı kontenjanlara sahip yüksek lisans programlarına kabul almaktadırlar.

Ne mutlu bize ki, Türkiye’nin Psikoloji alanında İngilizce eğitim veren sayılı bölümlerinden biri olan Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümünün bir üyesi ve mezunu olmanın yarattığı farkları ve ayrıcalıkları öğrencilerimiz ve mezunlarımız hem ifadeleriyle, hem de kariyer yolculuklarında gerçekleştirdikleriyle bizden çok daha iyi anlatmaktadırlar. Sizleri de bu ayrıcalığın bir parçası olmaya davet ediyoruz.
Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Aslı GÖNCÜ KÖSE
Psikoloji Bölüm Başkanı