×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM
 • Bölümümüzde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdüren Aslı Yalçın, “An Examination of Work-Family Conflict from the Self-Determination Theory Perspective” başlıklı tezi ile ODTÜ Sosyal Psikoloji Doktora Programından Kasım 2017 tarihinde başarı ile mezun olmuş ve Öğretim Görevlisi Dr. ünvanını almıştır.

 

 • Bölümüzün öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Aslı Göncü, 7-11 Temmuz tarihlerinde Milano’da düzenlenen 14th European Congress of Psychology’da ‘‘Personality and Attitude-Related Predictors of Political Attitudes and Behaviors: The Case of Turkey’’ başlıklı tek yazarlı çalışmasını sözel bildiri olarak sunmuştur.

 

 • Bölümümüz öğrencilerinden Aslı Yörük ve Büşra Seyhan 20. Ulusal Psikoloji Kongresi, Gaziantep‘te Narsistik Kişilik Yapısının Trafikteki Saldırganlık Üzerine Etkisi başlıklı posterlerini sunmuşlardır.

 

 • Bölümümüz öğrencilerinden İrem Derya Çağlayan‘ın Öğr. Gör. Tuğba Yılmaz‘ın danışmanlığında yürüttüğü çalışma TUBİTAK 2209A 2015 1. dönem projelerine katılmaya hak kazanmıştır.

 

 • Bölümümüz araştırma görevlisi Merve Nazlıgül 28 Ocak 2015 tarihinde, “DOES EMOTIONAL EXPRESSIVITY MODERATE PAIN SEVERITY/PERSONALITY TRAITS AND DEPRESSION/MARITAL SATISFACTION RELATIONS IN FIBROMYALGIA PATIENTS?” başlıklı tezini sunmuştur.

 

 • Bölümümüz öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hande Kaynak‘ın “DUYGU VE BİLİŞ” adlı konunun çevirmenliğini yaptığı Bilişsel Psikoloji kitabı yayimlanmıştır.
 • http://www.nobelyayin.com/detay.asp?u=4296

 

 • Bölümümüz öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hande KAYNAK, “Effects of Valence, Arousal and Age in Incidental Encoding of Words and Recognition Memory”başlıklı makalesini 5-9 Kasım 2014 tarihlerinde Amerika Gerontoloji Çalışmaları Derneği’nin 67. Yıllık Konferansı’nda sunmuştur.

 

 

 • Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Aslı Göncü, 11-14 Eylül tarihlerinde St. Petersburg Baltic Institute of Humanities’de düzenlenen V. European Conference on Social and Behavioral Sciences’da ‘‘Anything Has Changed Ever? The Relationship of Followers’ Authoritarian Personality, Religiosity, and Sexism with their Leader Preferences in Various Contexts’’ başlıklı tek yazarlı çalışmasını sözel bildiri olarak sunmuştur.

 

 • Bölümümüz Öğretim Görevlisi Tuğba Yılmaz, 11-14 Eylül tarihlerinde St. Petersburg Baltic Institute of Humanities’de düzenlenen V. European Conference on Social and Behavioral Sciences’da ‘‘A Case Formulation from Clinical Psychological Viewpoint’’ başlıklı tek yazarlı çalışmasını sözel bildiri olarak sunmuştur.

 

 • Bölümümüz Öğretim Görevlisi Tuğba Yılmaz,11-14 Eylül tarihlerinde St. Petersburg Baltic Institute of Humanities’de düzenlenen V. European Conference on Social and Behavioral Sciences’da Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Burhan Yılmaz ile “Establishment of the Other, Identity and Deformation in Contemporary Art” başlıklı çalışmalarını sözel bildiri olarak sunmuştur.

 

 • Bölümümüz 2. Sınıf öğrencilerinden Sibel Buse İpiçürük, Gözde Akay, Gizem Özer ve Ebru Coşar; Öğr. Gör. Tuğba Yılmaz süpervizörlüğünde hazırladıkları“Benzer Kişilik Özelliklerinin Arkadaşlık Seçimine Etkisi” başlıklı çalışmalarını 24-27 Haziran 2014 tarihinde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 19. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde poster sunumu gerçekleştirmişlerdir.

 

 • Bölümümüz 2. Sınıf öğrencilerinden Cansu Karakuş, Öğr. Gör. Tuğba Yılmaz süpervizörlüğünde hazırladığı “Şiddet İçerikli Video Oyunu Oynayan Çocuklar İle Saldırganlık Arasındaki İlişki: Bir Deneysel Çalışma” başlıklı çalışmasını 24-27 Haziran 2014 tarihinde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 19. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde poster sunumu gerçekleştirmişlerdir.

 

 • Bölümümüz Öğretim Görevlisi Tuğba Yılmaz ve bölümümüz 2. Sınıf öğrencilerinden Miraç Coşkun ve İrem Derya Çağlayan, 11-14 Eylül tarihlerinde St. Petersburg Baltic Institute of Humanities’de düzenlenen V. European Conference on Social and Behavioral Sciences’da “The Investigation of the Relationship between Loneliness Levels and Internet Use’’ başlıklı çalışmalarını sözel bildiri olarak sunmuşlardır.

 

 • Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Aslı Göncü, Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Günleri’ne davetli konuşmacı olarak katılmış ve 15 Mayıs 2014 tarihinde“Research Stories by an Inquisitive Industrial and Organizational Psychologist Trapped in Leadership Issue: Findings from Turkey and USA” başlıklı seminerini vermiştir.

 

 • Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Aslı Göncü, 9-12 Nisan 2014 tarihleri arasında Bursa Merinos Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenmiş olan 18. Ulusal Psikoloji Kongresi’ndeTürkiye’de Değişen(ne)ler Var?: Babacan Liderlik Tercihini Yordayan Yeni Bireysel Özellikler” başlıklı tek yazarlı araştırmasını sözlü olarak sunmuştur.

 

 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Tuğba Yılmaz, 9-12 Nisan 2014 tarihleri arasında Bursa Merinos Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenmiş olan 18. Ulusal Psikoloji Kongresi’nde Yetişkinlerde BDT: Terapötik İttifak” başlıklı tek yazarlı araştırmasını sözlü olarak “Farklı Kuramsal Bakış Açılarından Terapötik İlişkinin Kavramsallaştırılması: Ortaklıklar ve Farklılıklar” başlıklı panelde sunmuştur.

 

 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Tuğba Yılmaz ve bölümümüz 2. Sınıf öğrencilerinden Zeynep Ateş, 9-12 Nisan 2014 tarihleri arasında Bursa Merinos Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenmiş olan 18. Ulusal Psikoloji Kongresi’nde Optimizmin Meme Kanseri ile İlişkisi” başlıklı araştırmalarının poster sunumunu gerçekleştirmiştirlerdir.

 

 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Tuğba Yılmaz ve bölümümüz 2. Sınıf öğrencilerinden Ecem Altan, 9-12 Nisan 2014 tarihleri arasında Bursa Merinos Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenmiş olan 18. Ulusal Psikoloji Kongresi’nde Geriye Ket Vurmanın Sözel Listeler Arasındaki Zamana Bağlı Değişimi: Deneysel Bir Çalışma” başlıklı araştırmalarının poster sunumunu gerçekleştirmişlerdir.

 

 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Tuğba Yılmaz ve bölümümüz 2. Sınıf öğrencilerinden İrem Derya Çağlayan, 9-12 Nisan 2014 tarihleri arasında Bursa Merinos Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenmişolan 18. Ulusal Psikoloji Kongresi’nde Hüsran/Stres Durumunun TırnaK Yemeye Etkisi: Deneysel Bir Çalışma”başlıklı araştırmalarının poster sunumunu gerçekleştirmişlerdir.

 

 • Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Aslı Göncü, İtalya’nın Roma kentinde 22-25 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen The International Journal of Arts and Sciences Conference’a “Relationships between Personality, Religiosity, and Sexism Orientations and Preference for Paternalistic Leadership in Different Contexts” başlıklı ve tek yazarlı sunumu ile katılmıştır.

 

 

 • Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Aslı Göncü, 27 Nisan 2013 tarihinde İzmir, Özdere’de gerçekleşen ve uluslararası bir kongre olan 27. Avrupa Psikoloji Öğrencileri Kongresi’ne “Davetli Konuşmacı” olarak katılmış ve “Emerging Leadership: Cultural and Cross-Cultural Approaches and Empirical Findings”başlıklı semineri ile üniversitemizi temsil etmiştir.

 

 • Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Aslı Göncü, İtalya’nın Floransa kentinde 22-25 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen The International Journal of Arts and Sciences Conference’a “Changing Nature of Leadership and the Role of Followers’ Characteristics in Leadership: Cultural and Cross-Cultural Theories, Studies, and Empirical Findings” başlıklı ve tek yazarlı sunumu ile katılmıştır.

 

 • Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Aslı Göncü, Ankara Üniversitesi tarafından 23-25 Aralık 2013 tarihleri arasında düzenlenen 3. Psikoloji Günleri etkinliğinde “Davetli Konuşmacı” olarak “Liderlik/Yöneticilik Karmaşasında Zincirleme Araştırma Öyküleri: Kim, Kimi, Nasıl Yönetiyor?” başlıklı semineri ile üniversitemizi temsil etmiştir.

 

 • Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Aslı Göncü‘nün 2011 tarihli doktora tezi “Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı Psikoloji Doktora Programı En İyi Tez Ödülü” ve “ODTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi 2012 Yılın Doktora Tezi Kalbiye Tansel Yayın Ödülü” olmak üzere 2 ayrı ödüle layık görülmüştür.